“Malatya’yı daha farklı bir noktaya getireceğiz”

Bülent Tüfenkci: "Biz, bir yandan İstanbul seçimine odaklanırken bir yandan da Malatya'ya en güzel hizmeti yapma noktasında gayret göstermeliyiz" dedi.

Kadınlarımız, ailelerimizin olduğu kadar toplumsal hayatın da temel direğidir. Birleştiren, üreten, büyüten ve dokunduğu yeri güzelleştiren kadınlarımız; çalışkanlığı, azmi, hoşgörüsü ve fedakarlığıyla tüm dünyada barışın, huzurun, adaletin ve kalkınmanın sağlanmasında öncü rol oynamışlardır. Bu kapsamda AK Parti olarak yapmış olduğumuz reformlar ve düzenlemelerle kadınlarımız ekonomik, siyasi ve akademik özgürlüklerine kavuşmuştur.


Bizim kültürümüzde kadın; hayatın her alanında ve her kademesinde yer almaktadır. Ahilik teşkilatı içinde Anadolu Kadınlar Birliği (Bacıyan-ı Rum) adı ile örgütlenen kadınlarımız, kendilerine ait işyerlerinde, belirli bir disiplin ve iş ahlakı ile çalışarak ekonomik, sosyal ve kültürel hayata çok önemli katkılar yapmışlardır. Milli mücadele zamanlarında yurt savunmasındaki varlıklarıyla istiklal harbinin görünmez kahramanı olan Türk kadınları, 15 Temmuz’da da demokrasi ve ülkenin bekası uğruna gösterdikleri üstün çaba, azim ve cesaret ile dünyaya örnek olmuşlardır.


Kadınlarımızın hassasiyetinin, enerjilerinin, akıl ve deneyimlerinin her alanda kullanılması muasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın anahtarı, bizleri ileriye götürecek, toplumsal refahı artıracak en önemli unsurlardandır. Kadınlarımızın bilgi ve tecrübeleriyle dünyaya katacağı, kazandıracağı çok önemli değerler vardır. Toplumu ve ekonomiyi güçlendirmenin temelinde kadınların güçlendirilmesi gerçeği ve zorunluluğu yatmaktadır. Sürdürülebilir kalkınma ancak hayatın her alanında kadın potansiyelinin kullanılmasıyla mümkündür. Güçlü kadın, güçlü toplum ve güçlü ekonomidir.


AK Parti olarak kadın istihdamını ve kadın girişimcilerimizin sayılarını artırmak  adına çok önemli destek ve teşvik mekanizmalarını hayata geçirdik. Topyekûn kalkınma hedeflerimize ulaşmada kadınlarımızın önemli bir rolü olacaktır. Bu bilinçle, 2023’e doğru ilerlerken kadınlarımızın kalkınma sürecine daha aktif katılımını desteklemeye, karar alma mekanizmalarındaki etkinliğini daha da artırmaya ve kadın girişimciliğini güçlendirmeye devam edeceğiz. 


Bu duygularla başta kahraman şehitlerimizin anne ve eşleri olmak üzere ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, bugünün tüm kadınlar için hayırlı çalışmalar yapılmasına vesile olmasını temenni ediyorum.