Başbakan Yıldırım’ın katılımıyla Nefes Kredisi’nin imza ve tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) öncülüğünde gerçekleştirilen Nefes Kredisi’nin imza ve tanıtım toplantısı Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla İzmir’de bir otelde yapıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin marka şehirlerinden biri olan İzmir’de imzasını atacakları “Nefes Kredisi” ile tüccarın ve sanayicinin önünü açacaklarını belirtti.

Hükümet olarak yaptıkları icraatlar ve verdikleri teşviklerle esnafın, sanayicinin, ticaret erbabının önünü açtıklarını ifade eden Bakan Tüfenkci, sektörle istişare halinde kararlar verildiğini vurguladı.

Bakanlık olarak sürekli KOBİ’lerle bir araya geldiklerini, onların fikirlerini ve önerilerini dinlediklerini ve bazı uygulamalar geliştirdiklerini anlatan Bakan Tüfenkci“2016’dan beri Türkiye üzerinde oynanan oyunları hep beraber boşa çıkardık. Milletimiz, Türkiye ekonomisine ayar vermeye çalışanlara özel sektörümüz ile birlikte ayar çekti. 2017 yılında Türkiye dünyayı kıskandıracak şekilde 7,4 büyüme yakaladı, bu gerçek bir başarıdır. “ dedi.

Siz çalışacaksınız biz önünüzü açacağız

Bakan Tüfenkci, oda ve borsaların, KOBİ’lerle hükümet arasında köprü kurduğunu dile getirerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Oda ve borsalarımız ayrıca KOBİ’lere finansman için ellerindeki imkanları kullanıyorlar. Yatırım ortamının iyileştirilmesi noktasında finansmana erişimde bir takım iyileştirmeler yaptık. Biz her zaman üretenin çalışanın, istihdam sağlayanın yanındayız. Sizler çalışacaksınız bizler de sizlerin önünü açacağız. Bir takım iyileştirmeleri sizlerle paylaştık inşallah önümüzdeki dönemde devam edecek.”

Tanıtım toplantısına; Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek,  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, İzmir Valisi Erol Ayyıldız ve milletvekillerinin yanısıra, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Cenap Aşcı ve Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel de katıldı.