Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci‘nin vefat eden annesi Ayşe Tüfenkci, Malatya’da defnedildi.
Yaşlılığa bağlı rahatsızlıklar ve solunum yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Malatya Devlet Hastanesinde dün akşam saatlerinde vefat eden Bakan Tüfenkci‘nin annesi Ayşe Tüfenkci (84) için Şehir Mezarlığı’nda cenaze töreni düzenlendi.
Bakan Tüfenkci, burada taziyeleri kabul etti.
Ayşe Tüfenkci’nin cenazesi, öğle namazını müteakip İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Şehir Mezarlığındaki aile kabristanında toprağa verildi.
Cenaze törenine Bakan Tüfenkci’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hayati Yazıcı ve Öznur Çalık, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya Milletvekilleri Nurettin Yaşar ve Mustafa Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken ile diğer protokol üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bakan Tüfenkci’nin annesi için mevlit okutuldu

Yeni Nikah Sarayı’ndaki mevlide Vali Mustafa Toprak, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Baro Başkanı Enver Han, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Vekili Kurmay Albay Metin Geyiktepe, İl Müftüsü Ümit Çimen, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Kalan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Genel Başkanı Hasan Meşeli ve çok sayıda vatandaş da iştirak etti.

Mevlid, Saray Camii İmam Hatibi Muhittin Sarıkaya’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftüsü Ümit Çimen’in yaptığı dua sonrası ise katılımcılara yemek ikramı yapıldı.

Bakan Tüfenkci Mevlid-i Şerif sonrası taziyeleri kabul ederken, acısını paylaşan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım’a, milletvekillerine, sivil toplum kuruluşlarına, oda başkanlarına ve tüm vatandaşlara teşekkürlerini iletti.

Öte yandan katılımcılara Yasin-i Şerif kitabı ve şeker dağıtıldı.