Bakan Tüfenkci, yeni müfettiş yardımcılarını tebrik etti

Bakan Tüfenkci, temel memuriyet eğitiminin ardından mesleki dersler eğitimini de başarılı bir şekilde tamamlayan müfettiş yardımcılarını kabul etti.

Bakanlık Toplantı Salonu’ndaki kabulde Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bakanlık bünyesinde göreve başlayan 13 müfettiş yardımcısını tebrik etti, başarılar diledi.

Kabulde konuşan Bakan Tüfenkci, müfettiş yardımcılarının yapacakları rehberliğin önemine dikkat çekti, “Sizler bu rehberliği doğru yaparsanız en alttan en üste doğru işler doğru ve hızlı bir şekilde devam eder” dedi.

Bakan Tüfenkci, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın icra ettiği görev nedeniyle hassas bir Bakanlık olduğunun altını çizdi ve şöyle konuştu:

“Bakanlığımız, özellikle gümrüklerdeki kaçakçılığın önlenmesi; gerek eşya kaçakçılığının, gerek uyuşturucu ile mücadele kapsamında kaçakçılığın önlenmesi, aynı zamanda vergi anlamındaki kaçakçılık da dahil olmak üzere ülkemizin ulusal menfaatlerini koruma ve haksız rekabeti önleme noktasında önemli bir noktada.
Yine iç ticareti Türkiye’de bütün yönleriyle düzenleyen bir Bakanlık. Dolayısıyla iç ticaretin daha kolay ve güvenli yapılması ticaretin artırılması ve sağlıklı bir şekilde yapılması noktasında da Bakanlığımız önemli bir görev ifa ediyor.”

Bakan Tüfenkci, Bakanlığın üstlendiği görevleri anlatarak, müfettiş yardımcılarına kendilerini yetiştirmeleri tavsiyesinde bulundu ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sizin kendinizi bu süreç içerisinde yetiştirmeniz 4-5 sene sonra Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalayabilmesi ve Türkiye’nin dünyada ilk 10 ekonomi arasına girme hedefimizi yakalama açısından önemli. Onun için sizlerin ciddiyetle kendinizi yetiştirmeniz ve mesleğinizi severek kapasitenizi artırmanız önemli.”