Bakan Tüfenkci, Hem modern hem de geleneksel amatör sporların yanındayız

Bakan Tüfenkci, "Biz, gençlerimizin özellikle sporla uğraşmalarını, spor ahlak ve disiplinini almalarına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda son yapılan değişikliklerle yerel yöneticilerimize de yasal anlamda yardımlar yapabilmesinin önünü açtık."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Biz, gençlerimizin özellikle sporla uğraşmalarını, spor ahlak ve disiplinini almalarına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda son yapılan değişikliklerle yerel yöneticilerimize de yasal anlamda yardımlar yapabilmesinin önünü açtık.” dedi.

Malatya Sanat Merkezi’nde Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 86 amatör spor kulübüne yapılan malzeme dağıtım törenine katılan Tüfenkci, buradaki konuşmasında, amatör sporlarla uğraşanları ve onların yöneticiliklerini yapanları tebrik etti.

Amatör spor yöneticiliğinin bir sevda işi olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür eden Tüfenkci, “Biz, gençlerimizin özellikle sporla uğraşmalarını, spor ahlak ve disiplinini almalarına büyük önem veriyoruz. Bu anlamda son yapılan değişikliklerle yerel yöneticilerimize de yasal anlamda yardımlar yapabilmesinin önünü açtık. Ama Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız bu yasa ve düzenleme yapılmadan öncede amatör sporlara yardım ediyordu, amatör sporcuların dostuydu. Hem bir takım ihtiyaçları hem de malzeme ihtiyaçlarının karşılanması noktasında destek veriyordu.” diye konuştu.

Amatör sporlara sahip çıkmanın kentlere sahip çıkmakla bir olduğunu vurgulayan Tüfenkci, sporun önemine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Milli sporcularımızın bu amatör spor kulüplerimizden başlangıç yaparak buralarda güçlü eğitim, spor ahlakını, çalışma disiplinini alırlarsa Türkiye’nin ferdi ve takım sporlarında çok önemli yerlere geleceğini de inanıyoruz. Bu anlamıyla biz hükümet olarak özellikle amatör sporların yanında olduğumuzu ifade ettik. Hem modern hem de geleneksel amatör sporların yanındayız.”

Konuşmanın ardından 86 amatör kulüp ve 2 bin 500 sporcuya malzeme yardımı yapıldı.

Bakan Bülent Tüfenkci, daha sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti ve basına kapalı olarak gerçekleşen AK Parti Battalgazi İlçe Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.