Bakan Tüfenkci, Hekimhan ve Kuluncak ilçelerini ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "2023 hedeflerimiz var. 2019 seçimlerinde inşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir fiil geçmiş olacağız. Türkiye 2023 hedeflerine biraz daha yaklaşmış olacak." dedi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci“2023 hedeflerimiz var. 2019 seçimlerinde inşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir fiil geçmiş olacağız. Türkiye 2023 hedeflerine biraz daha yaklaşmış olacak.” dedi.

Tüfenkci, AK Parti Hekimhan İlçe Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da FETÖ’nün hain girişimine dur diyebilen bir milletin mensupları olduğunu belirtti.

AK Parti hükümetlerinin 16 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde vatandaşlara kesintisiz hizmet ettiğini aktaran Tüfenkci, milletin birliği ve bütünlüğünü korumak için yol yürümeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’nin halk oylamasında ‘evet’ dediğini hatırlatan Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu:

“Tek bayrak, millet, vatan, devlet dedi. Dolayısıyla bizler hep beraber birbirimize sarılarak dayanışma içerisinde birbirimizi ötelemeden sahip çıkarak biz müreffeh devletler arasında yerimizi alacağız. 2023 hedeflerimiz var. 2019 seçimlerinde inşallah Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine bir fiil geçmiş olacağız. Türkiye 2023 hedeflerine biraz daha yaklaşmış olacak. Bu sistemle 2023 hedeflerini yakalamamız mümkün değildi.”

AK Parti iktidarları olarak hain darbe girişiminin hemen ardından yaraları sardıklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, çok kısa zamanda toparlanarak şehitlere, gazilere, devlete, ekonomiye ve demokrasiye sahip çıktıklarını söyledi.

Bu yıl ekonomik olarak güçlü bir başlangıç yaptıklarını kaydeden Tüfenkci, “Yüzde 5 oranında bir büyümeyi yakaldık. Yüzde 8,6 oalrak son 6 aydır ihracat rakamımızdaki büyümeyi yakaladık. Bunu yeterli görüyor muyuz? Görmüyoruz. Daha da büyümemiz lazım çünkü biz her yıl 1 milyon insanımıza iş bulmak zorundayız. Onun için de yeni yeni yatırımları, ihracat sahalarını bulmamız lazım. Bu kapsamda 10 gün içeirisnde cazibe merkezleri içerisinde yatırım programları açıklanacak.” diye konuştu.

Hekimhan-Sivas karayolunun bitmek üzere, TOKİ evlerinin tamamlandığını ve ilçede altyapı çalışmalarının sürdüğünü  ifade eden Tüfenkci, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bunlar sıradan yatırımlar değil. Hekimhan’ın tarihinde görülmemiş yatırım, altyapı tutarları. Taşı delerek kanalizasyonu döşüyorlar. Biraz sıkıntıları var ‘Bu kadar uzun sürer mi?’ diyecekler. Evet, kayayı delerseniz sürer. Biz Ferhat gibiyiz, dağları deliyoruz. Yerleri deliyoruz, tünelleri açıyoruz gönülleri de birleştiriyoruz. Allah’ın izniyle yolları da birleştiriyoruz.”

Hekimhan ilçesindeki ziyaretlerin ardından Bakan Bülent Tüfenkci, AK Parti Kuluncak İlçe Başkanlığı ile Kulancak Belediyesine ziyarette bulundu. Tüfenkci, ilçe başkanlığında partililerle görüş alışverişinde bulundu.

İlçenin gelişmesi için ellerinden gelen çalışmayı yaptıklarını belirten Tüfenkci“Her seçimde AK Parti’ye desteğini artırarak sürdüren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İmkanları sonuna kadar zorlayarak, ilçenin değişmesi noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Belediye Başkanımıza ve ilçe teşkilatına teşekkür ediyoruz, sorunları bize iletme noktasında her türlü imkanı kullanıyorlar. İlçelerin altyapılarını tamamlama noktasında büyük gayret gösteriyoruz. İmkanları zorlayarak kırsaldaki mahallere kadar hizmeti götürmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bakan Tüfenkci daha sonra Kuluncak İlçe Belediye Başkanı Mehmet Boyraz’ı da ziyaret ederek, ilçedeki çalışmalara ilişkin bilgi aldı.