Bakan Tüfenkci: Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spor alanlarına çekmenin mücadelesini veriyoruz

Bakan Tüfenkci "Biz kendi medeniyetimizin, izlerimizin ayağa kalkması noktasında kendi değerlerimize ve geleneksel sporlarımıza sahip çıkma adına büyük başarılara imza attık" dedi

Bakan Tüfenkci, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından Malatya’da düzenlenen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası’nın çeyrek final B grubu müsabakalarının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bir yandan terörle mücadele edip, ekonomisini büyütmeye çalışırken bir yandan da kendi medeniyetine, tarihine, gençliğine sahip çıkmanın mücadelesini verdiğini ifade etti.

Zeki, çevik ve akıllı sporcular yetiştirmek ve bu alanda da dünyayla rekabet etmek istediklerini vurgulayan Tüfenkci“Gençlerimizi uyuşturucudan, kötü alışkanlıklardan ve sokaklardan uzak tutup, spor alanlarına çekmenin mücadelesini veriyoruz. Biz kendi medeniyetimizin, izlerimizin ayağa kalkması noktasında kendi değerlerimize ve geleneksel sporlarımıza sahip çıkma adına büyük başarılara imza attık.” diye konuştu.

Gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve geleneksel sporlara yönlendirme noktasında alanlar oluşturulması gerektiğini anlatan Tüfenkci, şöyle konuştu:

“Bizim medeniyetimize yakışır bir şekilde ahlakla donatarak, ilimle buluşturarak bu gençlerimizi geleceğe hazırlamamız lazım. Ben özellikle bu noktada büyük desteği olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a alkışlarınızla bir teşekkür etmek istiyorum. Bizzat ilgilendiğini biliyoruz ve bu noktada Bilal kardeşimizi de görevlendirerek Türkiye’de bu sporların gelişmesi noktasında büyük emekleri oldu.” dedi.