Bakan Tüfenkci, Artvin’de

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresine katıldı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresine katıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, Artvin Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi’nde partililere hitap etti.

Sözlerine Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını partililere ileterek başlayan Yıldırım, “Karadeniz’in en doğusundan, ülkemizin her tarafına, aziz milletimize selamlarımızı, sevgilerimizi iletiyor

um. Artvin 6. Olağan İl Kongremiz vesilesiyle bugün serhat şehri Artvin’de sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

Artvin’in duymak istemeyenlerin bile duyacağı gür bir sesle ‘durmak yok, yola devam’ dediğini dile getiren Yıldırım, “Bizi bağrınıza bastınız. Coşkunuz, sevginiz, emekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Bu muhteşem kongre sebebiyle Artvin teşkilatımıza, ak kadrolara özellikle teşekkür ediyorum.” dedi.

– “Siyaset anlayışımızda ‘uzak’ kavramı yok”

Kurulduğu ilk günden itibaren Artvin teşkilatı çatısı altında AK Parti’ye gönül verenlere şükranlarını ileten, vefat edenlere de Allah’tan rahmet dileyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim siyaset anlayışımızda ‘uzak’ diye bir kavram yok. Bizim siyasetimizde ‘ulaşılmaz’ diye bir kavram da yok. Biz ‘ücra’ sıfatını hiçbir şehrimiz, ilçemize asla yakıştırmadık, yakıştırmayacağız. Yıllar boyunca ‘Artvin uzak’ dediler, ‘gitmesi, gelmesi zor’ dediler. ‘Artvin ulaşılamaz.’ dediler ve ‘ücra bir köşede’ dediler, hizmeti getirmediler. Artvin artık bize çok yakın. Artvin artık Ankara’ya da çok yakın. İstanbul’a nasıl hizmetler gidiyorsa Artvin’e de aynı şekilde geliyor. Hiçbir ilimizi diğerinden ayrı görmedik, hizmetten mahrum etmedik, hizmetsiz bırakmadık.

AK Parti hizmet anlayışında ayrı gayrı olmaz. Çünkü biz yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü. Bizim için milletin her ferdi azizdir. Herkese, her kesime hizmeti şeref biliriz, onur biliriz. ‘AK Parti’nin hizmet anlayışında şu önemlidir, bu önemsizdir.’ diye bir şey olmaz. Bizim için Avrasya Tüneli ne kadar önemliyse Camili Yolu da o kadar önemlidir. Karadeniz Sahil Yolu nasıl bitirildiyse Hopa Cankurtaran Tüneli de aynı şekilde bitecek, ocak ayının sonunda tünelden geçmek nasip olacak. Hayırlı, uğurlu olsun.”

– “Türkiye’nin, 80 milyonun hükümetiyiz”

İzmir-Ankara hızlı treni ne kadar önemliyse Artvin’deki Beyazsu Yaylası ve Olgunlar Yaylası’nın yollarının da aynı şekilde önemli olduğunu söyleyen Yıldırım, “Çünkü milletimiz, sizler bize bir emanet verdiniz. Biz de ne dedik, ‘Bize oy versin veya vermesin biz, bütün milletin, Türkiye’nin, 80 milyonun hükümetiyiz.’ Allah’a hamdolsun sözümüzü tuttuk, tutmaya da devam ediyoruz. Milletin emanetini yere düşürmedik. 15 yıldır bir yandan millete hizmet ederken diğer yandan da önümüze çıkarılan engelleri aşa aşa geliyoruz.” şeklinde konuştu.

Artvin’in kendilerini bu yolda yalnız bırakmadığını belirten Yıldırım, AK Parti Artvin 6. Olağan İl Kongresi’nin, partinin, 2019’a giden yolda kutlu yürüyüşünün kongresi olduğuna işaret etti.
Başbakan Yıldırım’ın, “Artvin; gençler, hanımlar, ana kademe, 2019’a birlikte yürümeye var mısınız? Yeni bir efsaneye, yeni bir rekor kırmaya hazır mısınız?” sorusuna salonda bulunan partililer, “Evet” karşılığını verdi.
Artvin’in, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasına yüzde 47 oranında “evet” diyerek destek verdiğini hatırlatan Yıldırım, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’nın, ’22 ile başladık, en son referandumda 47’ye çıktık.’ dediğini belirterek, “Ama 47 yetmez, en az yüzde 60. Artvin yüce dağları gibi hedefi de yüksek tutuyor. Artvin’e de bu yakışır.” ifadelerini kullandı.

– “Ne dediysek Allah’a şükür her sözümüzü yerine getirdik”

Artvin’in, Türkiye’nin 2023 hedeflerine hazır olduğunu dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

“Artvinli kardeşlerime de bu yakışır. Çünkü Artvin şunu biliyor; biz ne söz verdiysek, ne dediysek Allah’a şükür her sözümüzü yerine getirdik, vermeyeceğimiz, yapmayacağımız bir işin sözünü vermedik. Artvin iyi bilir, Türkiye’de 20 bin kilometre bölünmüş yol yapan, bunu 15 yıla sığdıran partinin adı AK Parti’dir, ak kadrolardır. Artvinliler biliyor ki Türkiye’de savunma sanayisinde millileşme hareketini başlatan parti AK Parti’dir. AK Parti’liler biliyor ki bu ülkede esnafın, çiftçinin, memurun, emeklinin aşını da emeğini de alın terini akıl terini de büyüten parti AK Parti’dir.”

 

Bakan Tüfenkci: Ardahan’ı sınır ticaretine açıyoruz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım’ın teşrifleriyle Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ardahan 6. Olağan İl Kongresine katıldı.

-“Dünyanın en büyük projelerini yapan ülkenin adıdır Türkiye.”

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada  “Türkiye artık sıradan bir ülke değil. Türkiye, dünyanın 13’üncü büyük ekonomisi haline geldi. Dünyanın en büyük projelerini yapan ülkenin adıdır Türkiye.” dedi.

Başbakan Yıldırım: “Sadece içeride değil dışarıda da terör örgütlerine, ülkemize plan kuran odaklara karşı amansız mücadelemizi devam ettireceğiz. Türkiye’nin dünyaya sağırlaşmasına, sağırlaştırılmasına asla izin vermeyeceğiz. Köhne tartışmalarla, boş işlerle vaktimizi heba etmeyeceğiz. Birlik beraberlik içinde, tek yürek halinde geleceğe doğru emin adımlarla yürüyecek, inşallah bütün hayallerimizi gerçeğe döndüreceğiz.” dedi.

Yıldırım, Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Ardahan 6. Olağan İl Kongresi’nde partililere hitap etti.

Kongrelerin, partiler için bir heyecan ve şölen olduğunu belirten Yıldırım, Türkiye’nin 2000’li yılların başında adeta iflasın eşiğine sürüklendiğini söyledi. Yıldırım, o yıllarda bir gecede Türkiye’nin yüzde 50 fakirleştiğini, faizlerin yüzde 7 bin 500’lere tırmandığını ama o günlerin geride kaldığını dile getirdi.
Geçmişten ders alınarak, geleceğin inşa edilmesi gerektiğini vurgulayan Yıldırım, parti olarak “Yeter, söz de karar da milletindir.” dediklerini aktardı.

Yıldırım, hedefin 2023 olduğunun altını çizerek, 2019 seçimlerine hazırlandıklarını söyleyip, “Yine AK kadrolar, kutlu yürüyüşte beraber olmaya var mısınız? 2019’da yeni bir destan yazmaya hazır mısınız?” diye seslendi.

Hizmet ve eser ürettiklerini, şehirler ve köyler için sorunları çöze çöze bugünlere geldiklerini anlatan Yıldırım, “Ama bazıları var ki sadece laf üretiyor, dedikodu üretiyor, sadece iftira, yalan.” diye konuştu.
Yıldırım, yıllardır konuşanların bu ülkeye verecekleri bir şeyi bulunmadığını kaydederek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ardahan’da veya Türkiye’nin herhangi bir yerinde gösterebilecekleri bir eserleri var mı? Ama hizmetleri engellemek, geciktirmek için her şeyi de yapıyorlar. Bunların ne Ardahan’a ne Türkiye’ye ve Türkiye’nin geleceğine hiçbir katkıları olmadı. Yalan, dolan olunca bunlarla kimse yarışamaz. Bunların işi hiçbir zaman yapmak olmadı, millet olmadı, milletin derdi bunların derdi olmadı. Karalamak, varsa yoksa karalamak.

-“Dünyada en fazla büyüyen ülke Türkiye”

Şimdi yüzde 11,1 büyüdük. Dünyada en fazla büyüyen ülke Türkiye. Çin’i de Hindistan’ı da geride bıraktık. Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı bunu da beğenmedi. ‘Bu büyüme hormonlu bir büyüme’ dedi. Ne diyelim? Hani tilki uzanamadığı üzüme koruk dermiş ya, bunun ki de o misal. Bir sefer de ‘Allah razı olsun, göğsümüzü kabarttınız, dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye’yi yaptınız’ de.”

AK Parti döneminde Ardahan’a yapılan hizmetleri anlatan Başbakan Yıldırım, 15 yılda şehre 5 milyon liralık yatırım sağladıklarını vurguladı.

Yıldırım, “Ardahan’ın içinde olduğu serhat şehirlerimize sınır ticareti hakkını genişletiyoruz. Bu ne demektir? Buradan Gürcistan’la Nahçıvan’la daha fazla ticaret yapacaksınız. Çalışmalar sonuna geldi, yakında inşallah bunun kararını da alıyoruz. Böylece buralarda ekonomik canlanma olacak. Komşu ülkelere geçip oradan alışveriş yapacaksınız, onlar kolayca gelip, buradan alışveriş yapacak. Böylece Ardahan’ın ekonomisi de canlanacak.” dedi.

Eğitim alanında Ardahan’a yapılan yatırımlara da değinen Yıldırım, bin derslik yapıldığını, TOKİ ile 154 konut inşa edildiğini, 12 sağlık tesisinin hizmete alındığını, yeni açılan okullarla derslik başına düşen öğrenci sayısının yarıya indiğini söyledi.

Yıldırım, şehirdeki okullarda ücretsiz ders kitabı dağıtma işinin 5 milyonu bulduğunu belirterek, 2008’de üniversite yapıldığını ve şu anda da 5 binden fazla öğrencisinin bulunduğunu kaydetti.

“Çıldır’a, Posof’a hastane yapıyoruz”

Ardahan’ın atık su tesisini de yaptıklarını anlatan Yıldırım, 2 bal ormanı, 8 mesire alanı, Ardahan Şehir Ormanı ve 4 bin kapasiteli hayvan pazar yerini de hizmete aldıklarını bildirerek, şunları kaydetti:
“25 milyon fidan diktik. 2013’te Ardahan’ı da doğalgazla buluşturduk. Bugün Ardahan’da 10 bin aileden fazla haneye sosyal desteklerimiz ulaşıyor. 40 yataklık Göle Devlet Hastanesi’ni hizmete aldık. Şimdi de merkeze, Çıldır’a, Posof’a hastane yapıyoruz, ihale aşamasında hayırlı uğurlu olsun.”

– “Laf üretmiyoruz, iş, aş üretiyoruz.”

Bakan Tüfenkci, AK Parti Ardahan 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, AK Parti’yi 2002’de “Artık hiçbir şey eskisi olmayacak” diyerek kurduklarını hatırlattı.

AK Parti’nin Türkiye’yi her alanda 3 kat büyüttüğünü ve büyütmeye de devam ettiğini aktaran Tüfenkci, şöyle konuştu:

“2017 yılının üçüncü çeyreğinde de tarihi rekorlarla büyüme rekorlarına ulaştık. Sayın Başbakanım, talimatlarınızla, yerinde almış olduğunuz tedbirlerle, Türkiye yoluna devam ediyor. Laf üretmiyoruz, iş, aş üretiyoruz. Birileri gibi iftirayla, yalanla, siyaset yapmıyoruz ve yaptıklarımızı yapacaklarımızın teminatı olarak görüyoruz, milletle buluşuyoruz.”

Ardahan’ı da sınır ticaretine açıyoruz

Tüfenkci, Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatıyla sınır ticaret merkezlerine ilişkin yeniden çalışma yaptıklarını belirterek, “Son aşamaya geldik,  Ardahan’ın da içinde bulunduğu yeni bir düzenlemeyle Ardahan’ı da sınır ticaretine açıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.