Bakan Tüfenkci, ‘Ankarayı Seviyorum’ kampanyasına destek verdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ankara Ticaret Odasınca (ATO) “Ankara’yı Seviyorum” sloganıyla başlatılan alışveriş kampanyasının tanıtım toplantısına katıldı.

Burada konuşan Bakan Tüfenkci, terörün insanları korkutmayı amaçladığını ancak Türkiye’nin bu tuzağa düşmeyeceğini söyledi. Bir insanlık suçu olan terörün sadece Türkiye’nin sorunu olmadığını anlatan Tüfenkci, birçok ülkenin terör konusunda çifte standart uyguladığını vurguladı.

Bakan Tüfenkci, “Biz insanımızın aşını işini büyütmeye çalışırken, birileri çukurlar kazarak, gönül köprülerini yıkarak dünyaya Türkiye’yi kapatmaya çalışıyorlar. Birileri esnafa her türlü yardımı yaparken, birileri de esnaf kepenk açmasın diye elindeki varlığı alabilmenin hesabını yapıyor. Doğu ve Güneydoğu’daki esnaf kardeşlerimiz bırakın siftah etmeyi, terör belası yüzünden dükkanlarını açmakta zorlanıyorlar. Ama devletimiz çok güçlü onlara sahip çıktı, çıkmaya da devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Seçim sonrasında 3 aylık dönemde hayata geçirilmesi vadedilen başlıkların yüzde 100’ünün yerine getirildiğini dile getiren Tüfenkci, 6 aylık vaatlerin de en kısa sürede gerçekleştirileceğini kaydetti.

“Çeke olan güveni arttıracağız”

Esnaf, tüccar ve ticaret erbabının milletin omurgası olduğuna işaret eden Tüfenkci, şöyle devam etti:
“Onlar hep huzurdan, istikrardan ve ülkenin bütünlüğünden yana olmuşlardır, bundan sonra da olmaya devam edeceklerdir. ‘Ankarayı Seviyorum’ kampanyası da buradan çıkıyor. Bu ülkeyi, milleti sevdikleri için çıkıyor. Biliyorlar ki Ankara ayakta duracak, Türkiye ayakta duracak onun için bu kampanyayı düzenliyorlar ve ben inanıyorum ki Ankaralılar da bu kampanyaya sahip çıkacak. Ankara Türkiye’nin başkenti olduğuna göre bütün ülke sahip çıkacak. İnanıyorum ki 6 Mayıs, 6 Haziran arasında Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımız bir şekilde yolunu Ankara’ya düşürüp buradan bir şeyler alıp memleketlerine gidecek.”

Tüfenkci, ticari hayatı kolaylaştırmak adına gelen öneriler doğrultusunda bir takım düzenlemeleri hayata geçireceklerini kaydetti. Çek Yasası’nı Meclis’e sevk edeceklerine değinen Tüfenkci, “Umuyorum sizlerden gelen talepleri karşılamış olur. Çeke olan güveni arttıracağız ki sizin ticari işlemleriniz ve işletmeleriniz biraz daha iyi ve güvenli yürüsün.” şeklinde konuştu.

Kampanyanın sembolik olduğunun altını çizen Tüfenkci, “Buradaki amaç ve mesaj net. Biz terörden korkmuyoruz, terörün amaçladığı ve ulaşmaya çalıştığı hedeflere varmasına Ankaralı esnaf olarak ‘dur’ diyoruz. Ankaralılar olarak ticaretimizi de yapacağız, sosyal mekanlar da bulunacağız, ibadetimizi de yapacağız, eğlencemizi de yapacağız, teröre inat yaşamı devam ettireceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

“40 Fi̇at Egea, 3 Mercedes CLA kazanma fırsatı”

6 Mayıs-6 Haziran tari̇hleri  arasında geçerli̇ olacak kampanya dönemi̇nde Ankara sınırları i̇çi̇nde kredi̇ kartı ya da banka kartı i̇le tek seferde en az 25 liralık alışveri̇ş yapanlar, ATO’nun hedi̇ye edeceği̇ 40 Fi̇at Egea, 3 Mercedes CLA otomobillerden bi̇ri̇ni̇ almak üzere çeki̇li̇ş hakkı elde edecek.