Bakan Tüfenkci: “24 Haziran’daki seçimler çok yerinde ve zamanındaydı”

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerinin belirsizlikleri gidereceğini ifade ederek, “Yatırımcı belirsizliği sevmez, önünü görmek ister ve bu belirsizliği ortadan kaldırma adına da 24 Haziran’daki seçimler çok çok yerinde ve zamanındaydı.” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İstanbul Karaköy’de 180 yıllık tarihi binanın restore edilmesiyle oluşturulan The Galata Hotel’in açılış törenine katıldı.

Otelin Beyoğlu’na, İstanbul’a ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Bakan Tüfenkci, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı Beyoğlu’nda belediyecilik ve turizme ilişkin çalışmalarından ötürü tebrik etti.

Türkiye’nin bugüne kadar kendisine güvenerek yatırım yapan hiçbir yatırımcıyı üzmediğini ifade eden Tüfenkci, “Bugün tarihi bir binanın farklı bir fonksiyonla ayağa kalkması, tarihi hamamın yeniden hizmet verebilmesi noktasında güzel bir açılış gerçekleştiriyoruz. Yatırımcıların elini taşın altına koyması Türk ekonomisine olan güvenlerindendir. Türk yatırımcıları özellikle Türkiye’nin geleceği ve büyümesine inanarak bu yatırımları yapıyorlar. Biz bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da ülkeyi kalkındırmaya, ülkenin refah düzeyini artırmaya çalışıyoruz. Ve Allah’a hamdolsun 15 Temmuz’da bu milletin sivil direnişiyle darbeye dur diyen bu milletin ortaya koyduğu mücadele azmini, güvenlik güçlerimiz de ortaya koyarak terörü bitirme noktasına geldiler ve Türkiye bugün huzurun ve sevginin yeşerdiği topraklar oldu.” değerlendirmesini yaptı.

Türkiye’nin 2018’de turizmde öne çıkacağına işaret eden Tüfenkci, bu yıl 38 milyon turist hedefinin 40 milyona çıkarıldığını hatırlattı.

“Yatırımcı belirsizliği sevmez” 

Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye’de belirsizlikleri ortadan kaldıracağına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Özellikle bu seçimler Türkiye ekonomisini etkiler mi etkilemez mi, nasıl etkiler diye kaygılar olabilir. İnanın olumlu bir şekilde etkiler ve baktığımız zaman da yatırımcı belirsizliği sevmez, önünü görmek ister ve bu belirsizliği ortadan kaldırma adına da 24 Haziran’daki seçimler çok çok yerinde ve zamanında. Baktığımız zaman yine Türkiye bir sistem değişikliğini bu seçimlerle beraber yaşayacak. 16 Nisanda halk oylamasından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne bu millet evet demiştir. İnşallah 24 Haziran seçimleriyle de uygulamasına da evet diyecektir. Refah düzeyinin arttığı, yasama ve yürütmenin yetkilerinin belirlendiği ve en önemlisi halk iradesinin, millet iradesinin tecelli ettiği bir döneme girmiş olacağız.” 

Açılış konuşmalarının ardından otel yatırımcıları Abdülbaki Kent ve Ahmet Naim Bilginoğlu, Bakan Tüfenkci’ye ve Demircan’a İznik çinisi süslemeli birer plaket hediye etti.